Virdžīnijas oposumi pieder pie Somaiņiem (Zīdītāju apakšklase). Tie plaši izplatīts no Kanādas dienvidiem līdz Paragvajai un Pēru austrumiem. Dzīvnieka ķermeņa garums ir 36-53 cm, astes garums - 25-33 cm, masa - 1,6-5,7 kg. Parasti dzīvnieki ir pelēcīgi, ļoti reti gādās melni. Dzīvnieki aktīvi pārsvarā naktī. Briesmu gadījumā izliekas par mirušiem. Dzimumgatavību sasniedz 6-8 mēnešu vecumā. Grūsnība ilgst 12-13 dienas. Metienā ir 8-18 mazuļi. Mātītei ir vēdera soma, kur mazuļi arī uzturas 2-3 mēnešus. Parasti visu jaundzimušo kopēja masa nepārsniedz 2-3 gr. Ar labi attīstīto nadziņu palīdzību mazuļi pārvietojas uz mātītes somu, kur piestiprinās pie piena dziedzera. Pēc 2 mēnešiem maziem oposumiem parādās apmatojums, un atveras acis, vēl pēc 5-10 dienām tie sāk pārvietoties patstāvīgi un uzņemt cietu barību. Taču mātīte baro mazuļus 70-100 dienas. Nebrīvē oposumi dzīvo ap 7-8 gadiem.
Turēšana: dzīvniekus tur būrī ar metāla restojumu, kad oposums pieradināts, to var laist pastaigā pa dzīvokli. Minimālie būra izmēri - 120x60x70. Iesaka tomēr izmantot lielus putnu voljerus, jo oposumi lieliski rāpo pa kokiem, lec. Būri aprīko ar mājiņu, tuneļiem, kokiem, lai dzīvnieks varētu spēlēties un aktīvi kustēties. Taču turot visu laiku būrī, dzīvnieki var palikt agresīvi. Būri novieto tālāk no sildierīcēm un pasargā no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un dezinficē būri (1 reizi nedēļā). Veselam oposumam nav smaržas. Ja dzīvniekam ir parādījusies smarža , tad dzīvnieks ir slims.
Ēdināšana: Oposumi ir visēdāji. Dzīvniekus baro ar svaigiem dārzeņiem ,atkaulotu vistas un zivju gaļu, miltu tārpiem, sienāžiem (kas ir zems proteīna avots), sieru, olām, jogurtiem un citiem piena produktiem (nedot pilnpienu vai trekno sieru!), nerafinētu olīveļļu, augu eļļu, graudaugiem, graudiem, riekstiem (jāuzmanās no alerģiskas reakcijas). Augļus var dot 2-3 reizes nedēļā. NEDRIKST DOT liellopa gaļu, kaķu un suņu barību! Nebarot ar komerciāli ražotu barību!
Dzirdināšana: Brīvi pieejams svaigs un nostādināts dzeramais ūdens,
Ja rodas aizdomas par dzīvnieka saslimšanu nekavējoties doties pie veterinārārstiem.
